eko logo

Obieg zamknięty. Odpady w fotografii

Publikacja Interzero i Muzeum Fotografii w Krakowie dla osób edukujących w tematach ekologicznych i kulturowych.

okładka publikacji pt. Obieg zamknięty. Odpady w fotografii.

Jak postrzegamy odpady? Jak o nich mówimy i jakie emocje w nas wywołują? Jak budować wrażliwość na coś czego nie potrzebujemy, nie chcemy i usuwamy z pola widzenia?

Odpowiedzi na te pytania Zespół Edukacji Ekologicznej Interzero szukał podczas projektu „Odpady w fotografii” realizowanego we współpracy z Muzeum Fotografii w Krakowie. Monika Krysztofińska (Interzero), Maria Masternak i Anna Sidorska (MuFo) połączyły siły, by stworzyć cykl spotkań tematycznych, fotograficznych i dziennikarskich dla różnych grup odbiorców. Całość została zwieńczona prezentowaną publikacją. Jest to bezpłatny materiał dostępny dla wszystkich osób pragnących uczyć lub już edukujących w obszarze ochrony środowiska, ekologii, kultury czy tematów społecznych. Zachęcamy do wykorzystywania publikacji i budowania świadomości wokół odpadów.  

Pobierz publikację

Zawartość publikacji: 
– opis i wiedza z warsztatów wprowadzających do tematyki odpadów; 
– przebieg warsztatów fotograficznych wraz z efektami; 
– opis warsztatów interpretacyjnych wraz z wybranymi tekstami; 
– wskazówki realizacyjne; 
– treści od organizatorów i prowadzących. 

Ikona cytatu

Budowanie świadomości społecznej jest procesem, w którym naszym – Zespołu Edukacji Ekologicznej – zdaniem należy eksperymentować i włączać różnych ludzi i tematy. Dlatego też w Interzero, reprezentując sektor biznesu, chcieliśmy podjąć współpracę z Muzeum Fotografii w Krakowie – publiczną instytucją kultury.

Monika Krysztofińska – Interzero

Ikona cytatu

Współpraca z Interzero, a także zaangażowanie do projektu Rafała Siderskiego i Krzysztofa Story, a więc osób, którym temat środowiska jest bliski, były dla nas wyjątkowo ważne i cenne. Dzięki takim inicjatywom możliwe jest realizowanie naszego założenia, że muzeum jest organizmem współuczącym się i współtworzonym, dla którego podejmowanie współprac i poznawanie nowych perspektyw jest kluczowe i rozwijające.
Maria Masternak, Anna Sidorska – Muzeum Fotografii w Krakowie

Ikona cytatu

Głęboko wierzę w to, że obrazy zebrane w tej publikacji nie tylko pozwolą odbiorcom inaczej postrzegać poruszone w niej zagadnienia, ale też pobudzą wyobraźnię do stawiania sobie pytań o to, jaki świat czeka nas w przyszłości.
dr Rafał Siderski

Ikona cytatu

Czy potrafimy zignorować przy tym nasze zwykłe, codzienne emocje, gdy słyszymy kolejne złe wieści o planecie, środowisku, klimacie? Co zrobić ze zniechęceniem i poczuciem bezsilności – swoim i odbiorcy? Gdzie kończy się interpretacja a zaczyna manipulacja?
Krzysztof Story

Jeśli macie pytania, uwagi, coś Was nurtuje i potrzebujecie merytorycznego wsparcia, możecie się z nami skontaktować: edukacja@interzero.pl

Dzielcie się z nami również efektami Waszej pracy. Jesteśmy bardzo ciekawe i ciekawi, do czego zainspirował Was nasz projekt.

Inne wpisy, które mogą Ciebie zainteresować

Skip to content