eko logo
O projekcie - Ziemia i wstęga Mobiusa

O „Eko bez kantów”

Wierzymy w fakty, naukę i prawdę. Udzielamy praktycznych porad. Walczymy z nieprawdą i półprawdą, żeby wyjaśnić, jak działa recykling.

„Eko bez kantów” jest miejscem, w którym znajdziesz rzetelne informacje o recyklingu, opakowaniach i odpadach. Chcemy pomóc Ci w podejmowaniu świadomych decyzji, które pozytywnie oddziałują na środowisko naturalne.

Stworzyliśmy tę przestrzeń, bo w dyskusjach o ekologii emocje potrafią wziąć górę nad faktami. W gąszczu różnorodnych informacji funkcjonuje wiele mitów i nieuzasadnionych ocen, które często są powtarzane. Chcemy im przeciwdziałać pokazując co mówią nauka, fakty oraz eksperci.

Skupiamy się przede wszystkim na gospodarce obiegu zamkniętego (GOZ), w której zasoby są ponownie wykorzystywane, a nie marnowane. Taki ekosystem eliminuje nadwyżkę odpadów i ogranicza wielkość oraz liczbę składowisk. Na tym powinno zależeć każdemu z nas. W końcu nikt nie chce mieszkać na planecie pokrytej śmieciami.

Te idee przekładamy także na inne obszary, a zaczynamy od siebie. Strona, którą właśnie czytasz jest lekka, bez ciężkich animacji i efektownych dodatków. Chcemy, aby zostawiała jak najmniejszy ślad węglowy. Postawiliśmy na minimalistyczne wzornictwo, lekką formę i zrównoważone serwery. Wszyscy lubimy przysłowiowe fajerwerki, ale czy są one dobre dla środowiska?

Zależy nam, aby edukować i docierać z wiedzą jak najszerzej, ale też dawać przykład autentycznego ekomarketingu, który świadomie korzysta z wybranych narzędzi i formatów.

„Eko bez kantów” jest finansowane ze środków przekazanych przez klientów Interzero Organizacja Odzysku Opakowań S.A. na publiczne kampanie edukacyjne.

Skip to content